Geoblog.pl    SunUSB    Podróże    Maroko 10 2010    16-18.10.2010 Marakesz

16-18.10.2010 Marakesz

Maroko
Maroko, Marrakech

Ponownie w Marakeszu. Po wyjściu z lotniska skierowaliśmy się na lewo w stronę autobusu, który dowozi do centrum. Jeżeli jednak podróżujecie w 4 osoby albo dobierzecie sobie innych turystów na lotnisku to równie dobrym rozwiązaniem jest taksowka. Cena podobna. Pora przylotu byla dosc pozna dlatego udalismy sie bezposrednio do znanej nam juz noclegowni. Tutaj niestety zmiany zmiany zmiany. Od kiedy miejsce to zostalo wymienione w przewodniku lonely planet zmiany tylko na gorsz. Pokoje niestety wygladaja na dosc zapuszczone w stosunku do tego co pamietalismy z poprzedniego pobytu a ceny oczywiscie nieco wzrosly. Najwazniejsza jest jednak lokalizacja - okolo 50 metrow od placu Djemaa el-Fna i dodatkowo mily tarasik z ktorego takze widac plac.
Wlasciwie miasto poznalismy juz podczas poprzedniej wizyty, dlatego tym razem całe trzy dni można by rzec przebimbalismy chodząc po medinie. Oczywiście na każdym kroku wszyscy zaczepiają, wskazują drogę i starają się cokolwiek sprzedac. W jakiś sposób juz się na to uodporniłem i nie było to zbyt dokuczliwe. Parę razy czekając na Anię nawet pogadałem trochę z tambylcami. Każdego dnia kilka soczków na placu i wieczorem oczywiście obowiązkowa kolacja gdzieś na straganie. Podczas kolejnych dni staraliśmy się jednak już nie jeśc na placu. Komercja straszna, jedzenie wcale nie takie smaczne a ceny dośc wysokie. Zawsze oczywiście otrzymasz kilka dodatkowych potraw, których nie zamawiałeś. Dośyc miałem użerania się z ludźmi na placu i na kolacje przenieśliśmy sie już do zwykłych lokali.
W pobliżu meczetu Koutoubia znajduje się park w którym można korzystac z darmowego wifi.
W czasie pobytu w Marakeszu rozważaliśmy wycieczkę na Djebel Toubkal ale nie mieliśmy odpowiednich ubrań ponadto był październik i pogoda już raczej nie sprzyja takim wycieczkom. Jak sie później okazało mieliśmy rację.Po małym lenistwie na początek naszego pobytu postanowiliśmy udac się na południe w okolice Ouarzazate.

Zasoby: 6 wpisów6 0 komentarzy0 51 zdjęć51 0 plików multimedialnych0

15.10.2010 - 22.10.2010